Zápisník

POZOR POZOR BACHA! DOKONČIL JSEM SVOU NOVOU DESKU! NÁZEV: „JE MUZIKA!“

Něco o desce:

Vloni na konci října 2023 jsem ve zlínském "Studiu V" Iva Viktorina dokončil své nové album, bude se jmenovat JE MUZIKA!

Je to autorské dílko (až na jeden nápěv Petra Vavříka a jeden od Elišky Lajdové), se kterým mi pomáhali právě Petr Vavřík jako hudební producent a hráč na basu, na bicí hrál Marcel Gabriel   (a Petr s Marcelem dělali i studiovou práci a celé to smíchali). Dále kytary, především elektrické, ale sem tam i akustické, s pečlivostí a umem sobě vlastním, nahrál a písně jimi obohatil Petr Hoffmann. A v této studiové sestavě má své nepřeslechnutelné místo i klávesák Milan Nytra. V duetech si se mnou zazpívali brněnský písničkář a herec Martin Kyšperský z kapely Květy a písničkářka Eliška Lajdová ze Zlína. Dále hostovali Luboš Novotný na lap steel, na trumpetu Pavel Skopal, v jedné písni zazní mocný mužský sbor zralých Mužáků ze Zlína a něžné doprovodné vokály dozpívala Markéta Vodičková. Na nahrávce si zazpíval i můj synovec Michael Markytán.

Měl jsem štěstí na tvůrčí a schopné lidi a i touto cestou jim děkuji. Samozřejmě děkuji svému kolegovi Ivovi za propůjčení studia.

Nerad bych opomněl, že první demosnímky vznikaly ve studiu u Pavla Březiny, kde jsem taky začal natáčet první tři základy s Radkem Postavou na basu a Petrem Ptáčkem za bicíma. Byl tam už aktivně přítomen i Petr Hoffmann, se kterým jsme si něco začali brnkat ještě před tím, než přišel do AG Fleku.

Důležité "mimochodem", s Petrem Vavříkem, který celou desku spoluvytvářel a pohlídal, tak s ním se ve studiu i jinde potkáváme a spolupracujeme s přestávkami už od konce osmdesátek minulého století. A Petr spolu s Klementem Jochymkem produkovali i mé první album KONEC SLADKOSTÍ.

Album vychází 26. 4. 2024 u Indies Scope a prvním "online" singlem (text níže) je titulní píseň "JE MUZIKA!" zde: https://orcd.co/karel

*****

JE MUZIKA!

Když za jasných odpolední

Mě mé slunko hřeje v tváři

Jako příslib těch příštích

A když se ještě více skloní

Aby prodloužilo stíny

Chci po čase – buď líný, hm líný

A potom když se šeří

Bere mě do náruče panika

Vím, nic to není …

 

Slunko přeje mladým koním

Já chci zůstat v jeho záři 

Ač můj čas byl už vloni

Něco vím o přepřahání

A jak se žití v kotli vaří

Chci cítit, jak voní

A obzvlášť, když se šeří

Tak to zkouší na mě panika

Ještě tady ještě tady je

Muzika!

 

Jsem dělník 

Mám džob ve firmě Krásný dar

Po kapsách slova a tónů pár

Těch tónů pár                   

 

Když jsem jak ta struna

Když chci tam a jde to jinam            

A vzdát se je snadné

Jsem pořád ještě junák

Vím, co má a nemá význam

A mé srdce není chladné, hm, snad ne                     

Jen sem tam, když se šeří

Tak to zkouší na mě panika

Ještě tady ještě tady je

Muzika!

 

Jsem dělník

Mám džob ve firmě Krásný dar

Po kapsách slova a tónů pár

Těch tónů pár

 

Jen dělník jsem … a mám krásný dar …